menu

Jak probíhá stěhování?

Zapůjčení kartonů

Kartony vám pro stěhování firmy rádi zapůjčíme a to zcela zdarma. Použít samozřejmě můžete i vlastní kartony či přepravky. V rámci prohlídky technik kvalifikovaně odhadne optimální množství kartonů, které budou na zabalení obsahu nábytku a dalších věcí potřebné. Tento počet vám bude spolu s dalším balicím materiálem dovezen v termínu, jaký si budete přát.

Příprava nábytku a dalšího vybavení (demontáž, balení)

Nejčastěji bývají přípravné práce při stěhování firmy (demontáž nábytku, odmontování, zabalení nábytku, odpojení různých spotřebičů od složitějších systémů domácího kina přes např. myčku, pračku apod.) provedeny na počátku stěhování v den stěhování. Chcete-li však v den stěhování zkrátit čas celkové práce, je možné přípravné práce provést naší stěhovací firmou s předstihem (např. den před stěhováním). Veškeré přípravné práce odborně provedou naši pracovníci. Vše důkladně zabezpečí proti poškození, zafixují nepevné částí, odborně demontují a zabalí do protinárazové bublinkové fólie. Ve vozidle je pak nábytek při nakládce dále zabalen do ochranných dek.

Péče pro zvláštní předměty

Zvláštní péče je věnována ochraně počítačů, tiskáren, kopírek a další technice. Samozřejmostí je opětovná odborná montáž na místě vykládky. Přípravné práce samozřejmě můžete uskutečnit i vlastními silami. V takovém případě vám rádi pomůžeme praktickými radami.

Systém označení

Aby nevznikaly komplikace a zbytečně jste po stěhování netrávili čas hledáním různých věcí, je nutné přijmout systém díky kterému bude vše snadno a rychle nalezeno. Každá krabice, každý kus nábytku, přepravní box či papírový karton je označen číslicí spadající do přehledného systému. Díky tomu pak budou kusy nábytku rozmístěny dle plánku do určených místností na přesně určené místo.

Místa pro parkování vozidel stěhovací firmy

Doporučujeme po domluvě s místními úřady s předstihem rezervovat místo pro parkování 1 nákladního vozidla (na místě nakládky i vykládky cca 3 osobní vozy).

Stěhování těžkých břemen

Těžká břemena jako jsou stroje, trezory, piána, kopírovací stroje, mapové skříně apod. stěhujeme pomocí vhodných manipulačních prostředků. Výhodná je osobní bezplatná obhlídka přímo na místě.

Nakládka

Ve sjednaném termínu se na místo dostaví tým pracovníků s vozidlem. Stěhované věci jsou nakládány v pořadí dle plánu tak, aby stěhování bylo co nejefektivnější. Pro stěhování v Praze používáme vozidla se skříňovou nástavbou vybavená upínacími systémy, vozíky, dekami, různými fóliemi, lepicí páskou, sadou nářadí atd. Nábytek a další stěhované předměty jsou ve vozidle dále probalovány dalšími dekami.

Vykládka

Dle harmonogramu probíhá i vykládka převážených předmětů. Vše je rozmisťováno dle připraveného plánku nebo dle instrukcí odpovědné osoby. Jednotlivé kusy nábytku a další vybavení jsou přesně rozestavěny tak, aby jste již s ničím nemuseli manipulovat. Nábytek, který byl na místě nakládky rozmontován, je zde opět smontován a umístěn na své místo. Po stěhování jsou veškeré obaly a další materiály našimi pracovníky posbírány a odvezeny k ekologické likvidaci. Díky tomu vám odpadnou starosti kam s odpady po stěhování.

Závěrečná prohlídka

Manažer stěhování společně s vámi prohlédne po ukončení všech stěhovacích prací, že je vše tak, jak bylo ujednáno, tedy vše na svých místech a v původním stavu bez poškození.